Z naší ruiny zšedivím!

Aneb rekonstrukce vol. 1

Od začátku roku jsme se netěšili na nic jiného, než až už to konečně začne...
Teď si říkáme, ať už to konečně skončí...

Rekonstrukce podkroví. Vyměníme střechu a okna, vymalujeme a bude to. Můžeme se stěhovat. Takhle nějak jsme si to představovali. Myslím, že to co nás čekalo jsme si nevysnili ani v té nejhorší noční můře.

Sundali střechu a nemohli dělat, protože:
za a) bylo moc velké vedro
za b) bylo moc ošklivé počasí

Vyplavily nás dvě bouřky a z toho jedna chodbu přes dvě patra.

A když už to konečně skončilo, zjistili, že si zapomněli udělat čas na sádrokarton okolo oken. A tak že nám to můžou udělat na konci září. My odmítli, že do té doby někoho seženeme. (Teď si jistě zkušený člověk, co již rekonstrukci prodělal, klepe na čelo.) Na druhou stranu, abych jen nereptala. Byli opravdu šikovní a když k tomu byli vhodné podmínky, tak jim práce utíkala pod rukama. A po prvním vyplavení zajistili střechu naprosto úžasně.

Po nekonečném shánění se nám podařilo najít člověka na sádrokarton a ten pán měl nastoupit v srpnu. To se nepovedlo. Tak přijde v září. Přišel v půlce měsíce na jeden den, zjistil, že mu to nejde a vrátil se za čtrnáct dní! (Teď si mě představte, jak mlátím hlavou do stolu a brečím.) Nyní máme sádrokartonem obložená okna, čeká nás broušení, stěrkování atp. atp.

Na konci října mají přijít podlaháři a to má být už vymalováno... Asi tak učiníme v noci na 30. října a snad to přes noc uschne.

K tomu muž v červnu volal servisákovi na kotle, že potřebujeme vyměnit expanzní nádobu a zkontrolovat kotel. I přes naše smskování a občasné zavolání ještě nedorazil...

Nakonec abych se taky trochu pochlubila, povedlo se mi přesvědčit muže, že musíme koupit nový sporák. Přemýšleli jsme lednička nebo sporák, nakonec zvítězil sporák. (Ještě ho nemám zapojený, čekám až přijdou plynaři. :D) A tak když nám dovezli domů tu nádhernou zabalenou věc, tak asi týden na to se vypnula lednička.

Muž sjezdil půl okresu, aby sehnal mrazák. Nakonec se povedlo a novou ledničku jsme si taky objednali. Měli ji přivést hned po víkendu. To se taky nepovedlo, protože na ní prostě zapomněli. Takže když se daří....

Fotogalerie probíhající rekonstrukce, kdybyste se chtěli podívat...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Naposledy

40. Rozpočet

Asi jste si všimli...